RUKS PACKAGING

65 549 55 39

info@r-packaging.eu

OXTERIL

OXTERIL

Dezynfekcja pomieszczeń, powietrza, wyposażenia oraz wszelkich powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych nie wchłaniających wody. Dezynfekcję prowadzić przy użyciu urządzeń natryskowych i zamgławiających.

Do tego typu zbiegów proponujemy roztwór wodny koncentratu na bazie stabilizowanego nadtlenku wodoru.

OXTERIL® 350 BATH Food Grade

Koncentrat ten rekomendujemy ze względu na:

  • dużą skuteczność biobójczą przy niskich stężeniach
  • nieszkodliwe produkty rozkładu – woda, tlen
  • nie wymagane spłukiwanie
  • niemożliwe przedawkowanie – po wyschnięciu preparat ulega samoistnemu rozkładowi
  • niskie stężenia stosowania – od 2% do 3%
  • jest bezzapachowy
  • do natrysków stosujemy roztwór rozcieńczony 30 - 60 razy

Przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta, preparat nie wchodzi w reakcję z powierzchniami wykonanymi z: aluminium, chromu, stali niklowo-chromowej, mosiądzu, cyny, cynku, PVDF, PP, PE, PCV. Nie należy używać do powierzchni wykonanych z żeliwa (na gorąco – powyżej 60° C, możliwe jest pojawienie się niewielkiej korozji)

Poniżej link do artykułu gdzie są przedstawione wyniki badań nad skutecznością różnych środków dezynfekujących na wirusy typu korona. Tabela II omawia czasy reakcji oraz skuteczne stężenia. Wg przeprowadzonych badań w warunkach szpitalnych, dla porównania:

Skuteczność biobójcza na wirusy typu korona rekomendowanego koncentratu na bazie nadtlenku wodoru (hydrogen peroxide) po 30 krotnym rozcieńczeniu jest taka jak nierozcieńczonych popularnych roztworów alkoholowych – ethanol, 2-propanol.

Preparatów alkoholowych nie możemy zastosować w pomieszczeniach. Opary alkoholu są dla ludzi bardzo niebezpieczne – wywołują zawroty głowy, nudności a nawet mogą doprowadzić do utraty przytomności. Więc po dezynfekcji pomieszczenia nawet bardzo duże należy dobrze wywietrzyć, czyli wprowadzić powietrze zanieczyszczone mikrobiologicznie, czyli po wietrzeniu dezynfekcję powtórzyć. Przeprowadzając dezynfekcję na zewnątrz bardzo skracamy czas ekspozycji, ponieważ parowanie jest jeszcze szybsze a ruch powietrza powoduje, ze ludzie będący nawet kilkadziesiąt metrów dalej będą czuli zapach alkoholu.

Koncentrat na bazie nadtlenku wodoru nie wymaga wietrzenia, ponieważ rozkłada się do tlenu i wody - substancji nieszkodliwych dla ludzi. Ponad to dłużej utrzymuje się na dezynfekowanych powierzchniach, ponieważ jest roztworem wodnymi i nie paruje tak szybko jak alkohole. Nie musimy spłukiwać a po wyschnięciu nie mamy śladu po zastosowanym roztworze.

Bezpieczny dla ludzi i środowiska, skuteczny, szybkie działanie i tani.

W tej tabeli są również inne związki dezynfekujące – podchloryn sodu (związek, który podczas procesu dezynfekcji uwalnia chlor), związki aminowe (które mają właściwości kancerogenne) itp. Przy zastosowaniu tych koncentratów wymagane jest zawsze dobre wypłukanie.

https://www.journalofhospitalinfection.com/article/S0195-6701(20)30046-3/fulltext#sec3.2

Jesteśmy gotowi dostarczyć odpowiednią ilość koncentratu i ustalić procedury dezynfekcji dla określonych obiektów. Przeprowadzimy również szkolenie osób wykonujących zabieg dezynfekcji.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X